Понеділок, 20.11.2017, 04:21
Вітаю Вас Гість | RSS

Новинодобрятинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Конспект уроку української мови 4 клас
Тема уроку. Вимова й правопис прикметників із суфіксами –ськ-, - зьк-, -цьк-.
Мета уроку.
Навчальна: Навчити учнів визначати суфікси в прикметниках; пояснювати їх написання в мовленні;утворювати з власних назв прикметники за допомогою суфіксів.
Розвивальна: Розвивати вміння складати речення з поданих слів;пояснювати правила при написанні;закріплювати знання каліграфічного письма; розвивати розвиток зв’язного мовлення.
Виховна: Виховувати шану і повагу до минулого нашого народу, до наших предків; прививати любов до своєї країни, до вивчення рідної мови , до традицій.
Тип уроку
Обладнання. Таблиця до теми, адміністративна карта України, вислів «Козацькому роду – нема переводу», картки для самотійної роботи, електронна презентація.
Очікувані результати. Діти визначають суфікси у прикметниках; вміють утворювати з іменників прикметники і навпаки, визначаючи при цьому суфікси. Складають речення з поданих слів.
Хід уроку
І. Організація класу.
Сьогодні у нас незвичайний урок,
Сьогодні ми зробимо ще один крок.
В країну цікаву,в країну чудову,
Де вас там чекають,й збагачують мову.
То ж сядьте рівненько і будьте уважні,
Щоб працювати вам було не важко.
ІІ. Перевірка домашнього завдання, опитування.
1. Два учні зачитують твори, які було скласти на домашнє завдання.
Як визначити відмінок прикметника?
Які відмінкові закінчення прикметника є чоловічого, жіночого та середнього роду.
2. Провідміняти прикметник: зимовий (день ), та лагідна (мелодія).
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Прослуховування вірша П.Тичини «Про Україну пам’ятай».
У всьому світі - кожен зна:
Є Батьківщина лиш одна.
І в нас вона одна – єдина –
Це наша славна Україна.
Не забувай Шевченка спів .
Про горду славу козаків.
Не забувай, що ти дитина
Землі, що зветься Україна.
Про який народ йдеться у вірші? ( Український).
А як ще називали мужніх українців? (козаками)
2. Каліграфічна хвилинка.
К к Кк ко за цьк ко го козак
Ми роду козацького діти,
Землі української цвіт.
- Що ви знаєте про наших славних предків – запорозьких козаків?
3. Повідомлення теми і мети уроку.
-
4. Робота з підручником .
Вправа 236. с. 118. «Козацькі могили».
Показ на карті України Рівненської і Волинської областей.
а) Читання тексту і визначення його мети. ( Використовуються портрети козацьких гетьманів).
б) Виписування з тексту прикметників із суфіксами –зьк-, -цьк-,-ськ- і позначення суфіксів.
в) Творче завдання. Записати прізвища гетьманів із суфіксами –ськ-, -цьк-, -зьк-.
5. Повторення правила про написання суфіксів –ськ-, -цьк-, -зьк-.
-А чи знаєте ви, що козацька держава-Січ мала найвищий орган влади – Раду. До цієї ради входили козацькі курені. Виконуючи наступне завдання ви дізнаєтесь їх назви.
6. Завдання на картках
Утворити з прикметників-назв козацьких куренів іменники власні назви, відзначаючи графічно суфікси.
( Слайд 15-16)
7. Робота над правилом с. 119.
У суфіксах – ськ, -зьк, -цьк- завжди пишеться знак м’якшення.
ІV. Тренувальні вправи.
1. Коментоване письмо з дошки.
-Як відомо запорозьких січей було вісім. Розміщувались вони на берегах річок або мисах (Мис — частина суходолу, що врізається в море, озеро, річку ), звідти й походили їх назви.
Завдання. Записати назви від яких утворилися ці прізвища козаків.
Хортицький,Томаківський, Базавлуцький, Микитинський, Чортомлицький, Кам’янський ,Олешківський, Підпіленський.
Слова для довідок
( Острів Хортиця, річка Базавлук, мис Микитин Ріг, річка Чортомлик, річка Томаківка, річка Кам’янка, місто Олешки, річка Підпільна)

. Фізкультхвилинка.
Лі-лі-лі — козачата ми малі,
Працювали, потомились,
Відпочити захотілось.
Руки вгору підняли,
Трохи ними потрясли.
Нахилились вліво-вправо
Та цього іще замало.
Руки вгору, руки вниз,
Раз присіли, піднялись,
Головою похитали
Й працювати знов
Почали.
2. Творча робота. Робота в парах.
З’єднати ліву і праву частини тексту, щоб утворилися прислів’я про козаків.
Той не козак, свого слова.
Козак вкраїнську любить мову,додержить завжди що боїться собак.
Ми з такого роду, що ні тучі, ні грому.
Козак не боїться любим свободу.
Козак слабому турботі.
Хто вроботі, той і в захисник

V. Підсумок уроку
1. Технологія «Незавершені речення».
У суфіксах –ськ-, -зьк-, -цьк- завжди пишемо…………
Перед цими суфіксами приголосні також …………………
Але знак м’якшення після них……………………
М’якість звука [л’] перед суфіксом-ськ-……………………….
2. Робота з деформованим текстом
а) Скласти з окремих слів речення.
б) Записати речення, підкреслити в них прикметники.
Діти, ви, козаків, нащадки, славних, українських.
Тож, її, народ, шануйте, любіть, Україну.
Хай, з, вас, своїми, і, вчинками, кожен, добрими, доведе, справами, козацькому, що, переводу, роду, нема.
VІ. Домашнє завдання
1.Ст. 119, правило.
2.Намалювати герб свого козацького куреня.
3. Вправа 240 (диференційовано)
І група (1, 2 завдання),
ІІ група (1,3 завдання)
Категорія: Мої статті | Додав: nazarukluba3 (21.03.2016) | Автор: Назарук Любов Вячеславівна
Переглядів: 571 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2017
Зробити безкоштовний сайт з uCoz